YOSUN BAKIMIPek çok kadının problemi olan selülite, bölgesel fazlalıklara, karın ve kalça gevşekliğine çare olan titreşimli masaj aleti ile beraberinde yosun tedavisi uzun yıllardan beri uygulanıyor. Bu yöntemin tercih edilmesinin sebebi hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir olması. Aynı zamanda dokuda da bir canlılık sağlaması.

Bu tedavide kan akışı hızlandırılıp vücudun toparlanmasına yardımcı olunur. Masaj öncesinde vücudun ısınmasını sağladığından yağ yakmada etkili olur. Özellikle kadınlarda popo, karın, bacaklar, erkeklerde göbeği inceltme olmak üzere bütün vücuda rahatlıkla uygulanabilir. Hızlı titreşim yöntemi ile yosun jelinin birlikte kullanılmasıyla fazla yağların ve selülitlerin yakılmasında ciddi bir azalma söz konusudur. Ayrıca karın ve kalça bölgesinde elastikiyetini kaybetmiş kaslara aktif spor etkisi yaptırarak gevşemiş ve sarkmış dokunun toparlanmasını sağlar. Popo kaldırmada, bacak içi, kol içi ve karın sarkmalarında toparlanma sağlar. Ritmik masaj etkisiyle kan dolaşımı hızlanırken ciltte yaşlanma çizgileri azalır, cilt esneklik kazanır. Yosun jeli ile yapılan bu yöntemde vücuttan metabolikler atılır, istenilen bölgeye sürülen yosun jeli makineyle vücuda yedirilir. Bu esnada artan kan dolaşımıyla yosun dokuya iyice emdirilir. Bu işlem takriben 30-45 dakika sürer. Seans sırasında hiçbir acı, ağrı olmaz. Her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Dokuda ısınma, kızarma gözlenmez masaj ile birlikte yaklaşık 1 saatlik sıkılaştırma programı uygulanır.OLUŞMADAN ENGELLEYİN


Selülit özellikle hanımlarda vücudun hareketinin az olduğu bölgelerde meydana gelir. Sıklıkla popo, basen, koltuk altı yan alt kesimleri, üst kolun dış arka kesimleri, sırtın alt kesimlerinde yerleşir. Erkeklerde ise karnın ön alt kesimlerinde, bel bölgesinin yan kesimlerinde olabilir. Selülit gelişimi ve yağ birikimi sonucunda okulardaki faaliyetler zaman içerisinde bozulmaya başlar. Yağ birikmeleri genel veya bölgesel formlarda görülebilir. Özellikle en çok görülen şekil bölgesel yağ birikmeleridir.